Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nietrafnie zabezpieczone sztachety drewniane błyskawicznie się niszczą oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od dokładnego i skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego zależy rezultat końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji sztachet z drzewa istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten wariant ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s